LED veřejné osvětlení

Veřejné osvětlení s využitím LED technologie může každé firmě nebo obci ušetřit opravdu velkou spoustu peněz. Navíc nebude ohrožena bezpečnost chodců v žádném slova smyslu, svítivost je totiž i přes vysokou energetickou úsporu naprosto maximalizována.

LED veřejné osvětlení nevytváří takzvané světelné znečištění, má extrémně dlouhou životnost (při průměrném denním svícení může vydržet až dvacet let, jinými slovy posvítí na cestu klidně až sedmdesát tisíc hodin). Okamžitě se rozsvítí na plný výkon, žádné minutové blikání jako u předchozích modelů.

Velkou výhodou je i naprosto bezúdržbový provoz (včetně neomezeného počtu zapnutí a vypnutí v případě potřeby, to totiž nemá žádný vliv na životnost), což dříve také nebývalo tak docela samozřejmostí. Kladem je i snadná montáž na sloupy veřejného osvětlení, prostě vše jde jednoduše a opravdu rychle. Výhodou je i nízká hmotnost (a ruku v ruce s tím i menší celkové rozměry), technik nebude potřebovat kolegu, ale vše vynese do výšky sám – obvykle totiž LED veřejné osvětlení váží asi jen jeden kilogram!

V neposlední řadě je nutné zmínit i velký ekologický přínos. Až veřejné osvětlení doslouží, je plně recyklovatelné, neobsahuje rtuť, žádné vzácné plyny ani těžké kovy. Teplota vyzařovaného světla je nulová, to zaručuje i barevnou stálost v okolí LED svítidla. Jde navíc o vysoce odolný výrobek, takže vůbec nevadí, pokud jej nainstalujete do zaprášených prostor nebo do míst s otřesem. Prostě bude svítit pořád skvěle!

LED veřejné osvětlení se hodí nejen například do průmyslových zón (jako třeba na stavbu), ale i na parkoviště, parky či jiná podobná místa, kde i v nočních hodinách proudí celkem velké množství osob. Vyšší bezpečnost a nízká spotřeba energie, dva důležité klady, které není radno opomenout!